Hemen Arayın
Tel Avrupa Yakası 0(212) 431 0 304
Tel Anadolu Yakası 0(542) 382 0 304
Whatsapp Whatsapp 0(542) 382 0 304

Kalorifer ve Petek Temizliği


Kalorifer peteklerinin alt kısmı ısınmıyor ise;

Kalorifer peteklerinin alt kısımları üst kısımlarına nazaran daha az ısıtır. Alt kısımlardaki ısı aşırı soğuk ise bunun en büyük sebebi peteklerdeki suyun zamanla korozyon ile aşırı balçıklaşıp, balçıklaşan çamurumsu maddenin sudan daha ağır hale gelerek peteklerin alt kısmına çökmesidir, bu bu çamurumsu badde zamanla peteğin kanallarını tıkar ve sağlıklı devirdaim yapmasına engel olur.

Kalorifer ve Petek Temizliği
Kalorifer ve Petek Temizliği

Kombinin ısı ayarını yükseltmeyin.

Kalorifer petekleri ısıtmıyor diye ilk olarak kombinin ısı ayarını yükseltmek akla gelir. İçerisindeki balçık sebebi ile ısınmayan peteklerin ısı ayarını yükselttiğiniz zaman, hem sağlıklı ısı alamazsınız hem de rahat sirkülasyon yapmadığı için kombi sürekli çalışır sürekli yakıt harcar akabinde faturanız oldukça kabarık gelir.

Sağlıklı ısı almak daha iyi ısınmak için petek temizliği yaptırın

Kalorifer peteklerinizde yukarıdakiler gibi sorun ve sorunlar ile karşılaşıyorsanız Tepe Tesisat n’den yardım alabilir teknolojik cihazların cebinize ve sağlığınıza faydalarını öğrenebilirsiniz.

Petekleri nasıl temizliyoruz?

Öncelikle ısıtma sisteminin içerisindeki kirli su tamamen tahliye edilir.

Kombi altındaki ısıtma sistemine ait olan vanalar kapatılır, vana yok ise yada arızalı ise kör tapa takılarak suyun kaçmaması için önlemler alınır.

Tek bir noktadan daire içerisindeki tüm petekler temizlenir. Mesela, havlupan dan, kombi altından yada herhangi bir peteğin bağlantıları çıkartılarak Robot makineler ile tek tek temizleme işlemine geçilir.

Bu temizleme işlemi yapılır iken herhangi bir yere zarar vermiyoruz

Petek temizleme işlemi tamamen bittikten sonra, kombinin alt kısmında bulunan ısıtma sistemine ait filitre temizlenerek tekrar yerine takılır, daha sonra kalorifer peteklerinin içerisine yine tek noktadan sistem koruyucu ve korozyon önleyici kimyasal boşaltılıp kalorifer peteklerine tekrar temiz su verilerek tek tek peteklerin havaları alınır.

Petek temizleme işlemi ortalama 40-50-60 dk. Sürebilmektedir.

Petek temizleme işlemi sadece sisteme uygulanmaktadır.

Petek temizliği farklı bir işlem, kombi temizliği farklı bir işlemdir.