Hemen Arayın
Tel Avrupa Yakası 0(212) 431 0 304
Tel Anadolu Yakası 0(542) 382 0 304
Whatsapp Whatsapp 0(542) 382 0 304

Üst kattan su akıyorsa ne yapmak gerekir?


Öncelikle üst kattaki komşunuz ile iletişim kurup dairenize su sızıntısının olduğunu söyleyip, dairesine ait olan su saatindeki vanalarını kapatmasını isteyin.

Tavandan akan suyun durması için gereken ilk müdahale su saatindeki vanaların kapatılmasıdır.

Su kaçağının nereden olduğunu bulabilmek için su kaçağı tespiti yapılması gerekiyor.

Tepe Tesisat olarak profesyonel elektronik cihazlar kullanmaktadır, bu profesyonel elektronik cihazlar su kaçağı tespiti esnasında kesinlikle ses ve gürültü kirliliği yapmamaktadır.

Tepe Tesisat olarak profesyonel cihazları kullanma konusunda uzman ekiplerimiz ile su kaçağını noktasal olarak tespit ediyoruz.

Su kaçağı tespit işleminde kullandığımız cihazlar nelerdir?

Akustik sızıntı dinleme cihazı; Akustik dinleme cihazı temiz su tesisatındaki kaçak olan bölgeyi sıvı akışı ölçümü ile sesi direkt kulaklıklara vererek en hızlı bir şekilde noktasını tespit eder.

Noktasal olarak su kaçağı tespiti yaptığımız akustik dinleme cihazları tüm ekiplerimizde mevcuttur.

Atık su kanal görüntüleme kamerası

Kanal görüntüleme kamerası ile atık su borularındaki sorunları çatlak, kırık, çökme ve tıkanıklık gibi sorunların tespitini yapıyor ve tıkanıklık açma işlemlerinde’de sürekli olarak kullanılmasının yanı sıra bilinmeyen gizli zeri kapalı rögarların bulunması işleminde’de kullanmaktayız.

Isıya duyarlı termal kamera

Termal kamera tamamen ısıya duyarlı bir cihaz olduğu için, ev ve iş yerlerinizdeki kalorifer tesisatı sıcak su ve yerden ısıtma sistemlerinin nereden geçtiğini ve su kaçağının olduğu bölgeyi bulmaktadır.

Kötü koku tespit cihazı

Kötü koku tespit cihazı banyo ve tuvalet gibi yoğun kullanılan bölgelerde oluşan kötü kokuların tespiti konusunda oldukça yoğun kullanılan bir cihazdır.

Bu cihaz gözle görülemeyen rahatsız edici kötü kokuları tamamen görünür hale getirebilmek için ayrupa’dan özel olarak getirttiğimiz likit’ler ile görünür hale getirip kötü koku tespitinin nereden geldiğini etrafa zarar vermeden sessiz bir şekilde tespit ediyoruz. Günün her saatinde kullanılabilen bu cihazın sağlığımıza zararı yoktur