Hemen Arayın
Tel Avrupa Yakası 0(212) 431 0 304
Tel Anadolu Yakası 0(542) 382 0 304
Whatsapp Whatsapp 0(542) 382 0 304

Tıkanıklık Nasıl, Neden Oluşur ?


Günlük hayatta sıkça kullanmış olduğunuz tuvalet hattı genelde bilinçsizce atılan tuvalet kağıtlarının boru içerisinde sıkışarak tıkanıklığa sebep olması tuvaletin taşmasına ve kötü sonuçların doğmasına sebep olur. Klozet tıkanıklığı ıslak mendil, kağıt havlu, tuvalet kağıdı vb. gibi maddelerin atılması ile tesisatınızda tıkanmalara neden olur.

Günlük ev temizliği sırasında temizlik kovasının içerisinde unutulan cam silme yer silme bezleri fark edilemeden tuvalet yada klozete döküldüğünde gider borularının içerisindeki dirseklerden dönemediği için ciddi tıkanmalara ve zararlara sebep olur.

Mutfak gideri genelde atık yağların boru içerisinde katılaşıp taşlaşıp borunun daralmasına neden olur, kahve, çay vb. yiyecek içecek atıkları boruları içini daraltır ve ömrünü kısaltır. Tıkalı olan mutfak giderine herhangi bir yağ eritici kimyasal boşaltılmasına Yüzyıl Tesisat firması olarak kesinlikle karşıyız ve önermiyoruz. Dökülen kimyasallar boruların yanmasına erimesine ve zarar görmesine sebep olur. Zarar gören boruların değişimi ise ciddi işçilik ve maliyete yol açar.

Banyo giderlerinin başlıca tıkanma sebebi saç, kıl, tüy’dür. Dökülen saçlarımız süzgeç giderlerinin içinde takılıp biriktiği zaman tıkanmalar oluşur.

Çatı giderlerinin tıkanma sebepleri genelde kuş tüyleri ve rüzgarın getirdiği ağaç yaprağı, poşet vs. gibi maddelerdir. Çatı oluklarının temizlenmemesi zamanla tortu çamur oluşturur ve giderlerin içerisinde sertleşerek borunun tamamen tıkanmasına ve zarar görmesine neden olur.

Restorantlarda çalışan personellerin siparişi yetiştirme telaşından, fark edemeden mazgal giderlerine kaçırdıkları bardak tabak kırıkları, sebze ve meyve parçaları mazgal giderlerinin içinde sıkışması su taşmasına, tıkanmalara neden olur.

Pisuvar tıkanması, idrar ve suyun içerisindeki kireçlenmeler borunun ciddi anlamda daralmasına ve tıkanmasına yol açar.

Profesyonel çözüm orağınız Yüzyıl Tesisat; gider tıkanmalarına karşı herhangi bir kimyasal uygulamasını veya farklı cisimlerle müdahale yapılmasını kesinlikle önermez. Bu gibi müdahaleler daha çok maddi yönde zararlara yol açar. Bu tip sorunlar ile karşılaşmanız durumunda hemen Yüzyıl Tesisat firmamızı arayıp randevu oluşturarak uzman ekip ve ekipmanlarımızdan faydalanabilirsiniz.